SPORTOVNÍ MOŽNOSTI

Možnosti areálu

- antukový tenisový kurt (s klasickými lajnami z vápna, možnost zapůjčení tenisových raket a míčků)
- antukové hřiště na volejbal a nohejbal (možnost zapůjčení míčů)
- venkovní a vnitřní stůl na stolní tenis
- dětský koutek s pískovištěm
- badminton (zapůjčíme badmintonový set)
- petanque
- 2 odpočinkové altány umístěné v zahradě penzionu
- basketbalový koš s nastavitelnou výškou, k dispozici míče i pro děti

Pro milovníky opalování se v areálu nalézá sluneční louka, kde je pravidelně sekán a pečlivě udržován trávník.CYKLOTURISTIKA

- turistika Žďárskými vrchy (přímo kolem areálu Pegas prochází dobře turisticky značené stezky). Pro putování přírodou Vám zapůjčíme mapy, popis cest.

- cykloturistika – jsme členem projektu Cyklisté vítáni. Připravili jsme pro Vás: bezplatnou úschovnu jízdních kol. V případě poruchy jízdního kola Vám zkontaktujeme profesionální servis. V našem zařízení máte dále možnost si kola sami umýt. Za mírný poplatek dále nabízíme: praní oděvů, cyklomapy Žďárskými vrchy. 100 m od areálu Pegas vede Santiniho stezka, která navazuje na trasu Jeseník – Znojmo. ( Trasa je popsána na www.nmnm.cz , pod heslem cykloturistika).VODNÍ SPORTY

- Rybník Medlov leží na místě obce, která byla v 16. století zatopena a neexistuje z ní již žádný dům. Byl založen pány z Pernštejna.

- Rybník Sykovec je nejvýše položeným rybníkem na Vysočině, přesto je v něm příjemné koupání pro jeho písčité dno a pozvolně se svažující pláž.

Lyžování

- běžecké — ideální terény pro běžkaře, několik desítek (kolem 80) kilometrů strojově udržovaných běžeckých tras: 2-6 stop vedle sebe.
U Nového Města na Moravě závodní tratě Světového poháru Zlatá lyže a nově vybudovaný biatlonový areál. Informace o běžeckých stopách v našem regionu najdete na: www.lyzovani.nmnm.cz

- sjezdové — 5 km od penzionu sjezdovka na Harusově kopci – největší sjezdovka na Vysočině se sedačkovou lanovkou, uměle zasněžovaná, osvětlená. Parkoviště přímo u sjezdovky, nově zde i půjčovna lyží.
info: www.skisnowpark.cz nebo na tel. 739 222 255

Nezapomeňte, že i na této sjezdovce platí Lyžařské desatero:
1. Ohleduplnost k jiným
2. Přiměřená rychlost
3. Volba směru
4. Bezpečné předjíždění
5. Přejíždění svahu a křížení cesty
6. Zastavení
7. Stoupání
8. Respektování signalizace
9. Poskytnutí pomoci v případě nehody
10. Povinnost identifikace při nehodě